India Monsooned Malabar

Najwyższej jakości świeżo palona kawa

India Monsooned Malabar jest niezwykłą kawą o wyjątkowym nutach smakowych tak różnych od innych kaw. Plantatorzy poddają arabikę działaniu deszczu i wiatru aby uzyskała ona swój wyjątkowy i niepowtarzalny smak. Zielone ziarna składowane są w specjalnych magazynach, po czym poddawane oddziaływaniu monsunów alby w rezultacie nabrać charakterystycznych dla siebie nut smakowych oraz aromatu. Ziarna kawy pod wpływem oddziaływających na nie czynników zmieniają nie tylko swój kształt, wielkość oraz kolor ale przede wszystkim smak.

Rolnicy uprawiają arabikę India Monsooned Malabra w południowo- zachodniej części Indii, w regionie Malabar, w pasie wybrzeża Morza Arabskiego. Kawa rośnie tam na wysokości od 1000 m n.p.m. do 1400 m n.p.m., dzięki czemu uprawiana jest w optymalnych warunkach klimatycznych.

Proces składowania ziaren kawy trwa od kilku do kilkunastu tygodni aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Historia Arabiki India Monsooned Malabar rozpoczyna się w XIX wieku, kiedy to Indie były jeszcze kolonią brytyjską. Słabo zabezpieczony ładunek z zielonymi ziarnami arabiki transportowany były wielkimi statkami do Europy. Podróż z Indii do Europy trwała wiele miesięcy podczas, których kawa narażona była na oddziaływanie wysokich temperatur, wody oraz wiatru. Kawa po przebyciu podróży z Indii do Europy zmieniała swój wygląd oraz aromat.

Kawa z Indii, po takiej obróbce, wyjątkowo przypadła do gustów Europejczyków.

W związku z odkryciem nowej drogi z Indii do Europy skrócił się czas podróży między tymi kontynentami. Dlatego też kawa dostarczana z Indii do Europy różniła się już od tej do której przyzwyczaili się Europejczycy. Aby przywrócić dawny smak Arabice India Moonsooned Malabar zaczęto ją „monsoonować”.

Obecnie, poprzez monsunowanie próbuje się odtworzyć XIX-wieczne warunki w których transportowana była kawa.

Arabika India Monsooned Malabar to kawa charakteryzująca się łagodnym, delikatnym, a wręcz aksamitnym smakiem.

 India  Monsooned Malabar jest kawą o niezwykle niskiej kwaskowatości, za to z bardzo wyraźnymi nutami aromatycznym. W kawie z Indii wyczujemy nuty drzewne, lekko tytoniowe oraz prażonych orzechów.

Kawa ta jest polecana osobom lubiącym delikatne kawy o wyrazistym aromacie.

Zapraszamy do naszego sklepu TUTAJ kupisz najwyższej jakości, świeżo paloną.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top