O nas

O nas

icon_kawa

Naszą pasją jest kawa

O nas i o naszych pasjach

Z zamiłowania do kawy w 2012 r. powstała, w sercu Gdyni palarnia kawy Cafe Ina, zrzeszając w swym gronie najlepszych specjalistów. Dzięki wysiłkowi naszego zespołu każdego dnia powstaje najlepszej jakości kawa palona. Codziennie przekładamy naszą pasję w pracę, która owocuje świeżo paloną kawą o przepięknym aromacie.

Niekwestionowanym atutem kawy pochodzącej z palarni Cafe Ina jest fakt, iż jest ona zawsze świeżo palona. Każdego dnia nasz roast master przygotowuje dla Państwa niezwykłe blendy oraz kawy jednorodne. Nie małym powodzeniem cieszy się także przygotowywana w palarni Cafe Ina kawa smakowa, która stanowi swoiste novum na rynku kaw.

Kawa prażona jest przez naszego roast mastera, który posiada wieloletnie doświadczenie, w specjalnie do tego przystosowanym piecu bębnowym w temperaturze 190 stopni Celsjusza.

Z milionów ton kawy produkowanej rocznie na świecie, kawa produkowana przez nas należy do najlepszych, gdyż wkładamy w nią całe serce i zaangażowanie.

DSC_0105

DSC_0154

 

 

Nasze produkty swój niepowtarzalny charakter zawdzięczają swojemu pochodzeniu. Kawa palona w palarni Cafe Ina pochodzi z  upraw w pasie międzyzwrotnikowym tj. Ameryki Południowej, Afryki, Azji oraz Oceanii.

Naszym celem jest zaprezentowanie Państwu różnorodności smaku kawy oraz ukazanie, że kawa nie jest jedynie zwykłym napojem energetycznym. Świeżo palona kawa niesie ze sobą bogactwo aromatów i doznań smakowych. Pijąc kawę przygotowaną w palarni Cafe Ina możemy delektować się jej niezwykłym smakiem tak różnym od smaków kaw, które do tej pory mogliśmy kupić w sklepach.

Cieszy nas niezwykle stale rosnące grono wielbicieli kawy z całej Polski. Czujemy satysfakcję wiedząc, że Nasza kawa stale pobudza do działania i rozbudza zmysły.

Zadowolenie naszych klientów pozwala nam podejmować kolejne wyzwania i stale poszerzać ofertę o nowe, zaskakujące gatunki i rodzaje kawy.

Cafe Ina to kawy świata na wyciągnięcie ręki.

DSC_0149

DSC_0170

 

z serca ekologicznych pól uprawnych

wprost do Twojej filiżanki

Jasno palona

kawa-jasno-palonaKawa jasno palona

Odcień jasno brązowy lub lekko cynamonowy. Kawa jasno palona nie posiada charakterystycznych aromatów palenia. Dla poszczególnych  rodzajów kaw bardzo wyraziste są indywidualne nuty smakowe. Dla tego stopnia palenia charakterystyczna jest pozostałość cytrusowej kwaskowatości – połączonej z bardzo delikatną słodyczą. Kawa jasno palona posiada indywidualny i wysublimowany charakter.

Średnio palona

kawa-srednio-palonaKawa średnio palona

Odcienie ciemniejszych brązów. Zaliczany do najbardziej popularnych stopni palenia wśród kaw jednorodnych.  Smak kawy średnio palonej stanowi połączenie goryczy, słodkości i lekkiej kwaskowatości. Indywidualne nuty smakowe są wyczuwalne, choć nie tak wyraziście jak u kawy jasno palonej. Stopień palenia przeznaczony dla smakoszy preferujących kawę z ekspresu niskociśnieniowego, przelewowego czy ekspresów kolbowych lub tradycyjnie zalewających.

Ciemno palona

kawa-mocno-palonaKawa ciemno palona

Tutaj królują odcienie ciemnego brązu z możliwą występowania oleistej powłoczki na ziarnie. Ten sposób palenia nadaje kawie karmelowy aromat. Kawa ciemno palona jest bardziej goryczkowa przy mniejszej kwaskowatości oraz mniejszych walorach dla indywidualnych nut smakowych. Głównymi beneficjentami tego rodzaju palenia będą fani espresso.

O smaku kawy decyduje wiele czynników. Duży wpływ na smak kawy ma stopień palenia. Kawa w różnych stopniach palenia będzie smakować całkowicie odmiennie. Zachęcamy do wypróbowania tej samej kawy w różnych stopniach palenia.
Daj się zaskoczyć bogactwem smaku i niesamowitymi aromatami.

kawowy roadsterSPRÓBUJ ŚWIEŻO PALONEJ KAWY JUŻ DZIŚ !

Wybierz odpowiedni smak dla siebie. Zrób zapas, który pozwoli ci delektować się przez co najmniej tydzień. Jeżeli nie masz młynka poproś handlowca aby zmielił twoją porcję. Po powrocie do domu wsyp zawartość torebki do szczelnego pojemnika i schowaj w lodówce, aby spowolnić proces ulatniania aromatów. Każdego dnia sięgaj po kawę. Gwarantujemy, że bez względu na porę, zawsze poczujesz niesamowity aromat rozchodzący się po całym domu.

icon_kawa

Nasz zespół

wojtek1

Wojciech Dziedzic- właściciel, twórca Cafe Ina s.c.

marcin harabin

Marcin Harabin- niezastąpiony na każdym stanowisku.

FB_IMG_1542096815961

Jakub Kujawski- przedstawiciel handlowy

20171230_212520

Grzegorz Kiełpiński- współwłaściciel, roast master

mateusz

Mariusz Sulżyński- przedstawiciel handlowy

 

icon_kawa

Zadowoleni klienci

referencje avekoreferencje celsped