Historia Cafe Ina

JAK SIĘ ZACZEŁO

Z MIŁOŚCI DO KAWY

Najwyższej jakości świeżo palona kawa

Mała firma z wielkimi marzeniami, to powszechny slogan, ale w nim zawarta jest prawda o naszej palarni. Cafe Inę tworzyli na przestrzeni lat ludzie dla których kawa i smak były najważniejsze. Na swojej drodze napotykaliśmy na trudności, które powodowały jednak niezwykłe zmiany w naszej firmie. W ciągu prawie dekady ( od 2012 r. ) od małej palarni przerodziliśmy się w prężnie działającą palarnię kawy w Trójmieście, która dostarcza swoje produkty do restauracji, kawiarni, piekarni i hoteli w całej Polsce. 

Nieprzerwanie rwiemy do przodu, łącząc tradycję i współczesność. Do dnia dzisiejszego kawa prażona jest u nas przez roastmastera w tradycyjnym piecu bębnowym. Praca na takim piecu to prawie zapomniana sztuka. Tu liczy się doświadczenie i oko rostamatera. Pakowanie odbywa się również ręcznie, nie zapominając o żadnych szczegółach, czy wymaganiach klientów. Naszą kawę pakujemy także w trybie zero waste. Dzięki temu, że rozpieszczamy naszą kawę na każdym kroku, smakuje tak wyjątkowo.

Palarnia kawy Cafe Ina

Tak jak kawę traktujemy wyjątkowo, tak i naszych klientów traktujemy jak członków rodziny, co skutkuje wieloletnimi przyjaźniami. Do każdego klienta, tego dużego i tego małego, podchodzimy indywidualnie. Staramy się, żeby kawa, którą od nas dostaje była idealna w każdym ziarenku, w każdej kropli naparu.

Przygotowując mieszanki/bledny dbamy aby stworzona dla klienta kawa była jego w 100%. 

Poza przygotowaniem kaw, pomagamy w wybraniu ekspresu, przeprowadzamy szkolenia baristyczne pracowników. Podczas naszych szkoleń staramy się nauczyć przyszłych baristów jak przygotować kawę, aby wyciągnąć z niej to co najlepsze.

Dla tych zabieganych i domowych miłośników kawy prowadzimy od 2 lat sklep internetowy, w którym można nabyć nasze single origin pochodzące z różnych stron świata wypalanych w 3 stopniach. W sklepie można kupić także autorskie blendy, kawy smakowe oraz niezwykłe herbaty.

Kawa premium najwyższej jakosci

Nasze kawy z serii Cafe Ina Premium ( Diamond, Ruby, Waniliowa, Creme Brule, Irish Whisky, Kawa Świętego Mikołaja oraz Kawa Zajączka ), a także od niedawna herbaty można kupić w dużych sklepach takich jak Intermarche, Leclerc czy Spar oraz w lokalnych sklepach na terenie całego Trójmiasta.

Naszym kolejnym marzeniem jest wprowadzenie kaw single origin oraz blendów na półki sklepowe, wiec trzymajcie za nas kciuki.

Shopping Cart
Scroll to Top