Historia Cafe Ina

Mała firma z wielkimi marzeniami, to powszechny slogan, ale w nim zawarta jest prawda o naszej palarni. Cafe Inę tworzyli na przestrzeni lat ludzie dla których kawa i smak były najważniejsze. Na swojej drodze napotykaliśmy na trudności, które powodowały jednak niezwykłe zmiany w naszej firmie. W ciągu prawie dekady ( od 212 r. ) od małej palarni przerodziliśmy się w prężnie działającą palarnię kawy w Trójmieście, która dostarcza swoje produkty do restauracji, kawiarni, piekarni i hoteli w całej Polsce. Nieprzerwanie rwiemy do przodu łącząc tradycję i współczesność. Do dnia dzisiejszego kawa prażona jest u nas przez roastmastera w tradycyjnym piecu bębnowym. Praca na takim piecu to prawie zapomniana sztuka. Tu liczy się doświadczenie i oko rostamatera. Pakowanie odbywa się również ręcznie, nie zapominając o żadnych szczegółach czy wymaganiach klientów. Naszą kawę pakujemy również w trybie zero wste. Dzięki temu, że rozpieszczamy naszą kawę na każdym kroku, smakuje tak wyjątkowo.


Tak jak kawę traktujemy wyjątkowo, tak i naszych klientów traktujemy jak członków rodziny, co skutkuje wieloletnimi przyjaźniami. Do każdego klienta, tego dużego i tego małego, podchodzimy indywidualnie. Staramy się, żeby kawa, którą od nas dostaje była idealna w każdym ziarenku, w każdej kropli naparu. Przygotowując mieszanki/bledny dbamy aby stworzona dla klienta kawa była jego w 100%. Poza przygotowaniem kaw, pomagamy w wybraniu ekspresu, przeprowadzamy również szkolenia baristyczne pracowników. Podczas naszych szkoleń staramy się nauczyć przyszłych baristów jak przygotować kawę aby wyciągnąć z niej to co najlepsze.


Dla tych zabieganych i domowych miłośników kawy prowadzimy od 2 lat sklep internetowy w którym można nabyć wszystkie nasze single origin pochodzące z różnych stron świata wypalanych w 3 stopniach. W sklepie można kupić także nasze autorskie blendy, kawy smakowe oraz niezwykłe herbaty.


Nasze kawy z serii Cafe Ina Premium ( Diamond, Ruby, Waniliowa, Creme Brule, Irish Whisky, Kawa Świętego Mikołaja oraz Kawa Zajączka ), a także od niedawna herbaty można kupić w dużych sklepach takich jak Intermarche, Leclerc czy Piotr i Paweł oraz w lokalnych sklepach na terenie całego Trójmiasta.


Naszym kolejnym marzeniem jest wprowadzenie kaw single origin oraz naszych blendów na półki sklepowe, wiec trzymajcie za nas kciuki.