Herbata Zielona

Najwyższej jakości zielone herbaty różne rodzaje

Herbata zielona jest najczęściej stosowana herbatą, która pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, a także wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Herbata zielona ma dość specyficzny smak, który nie każdemu przypadnie do gustu, jednak mimo to z roku na rok poszerza się grono jej wielbicieli.

Zielona herbata jest bogactwem flawonoidów, które maja podobne działanie jak przeciwutleniacze, dzięki czemu pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej, przyśpieszają przemianę materii oraz z łatwością pozbywają się zalegających toksycznych związków z naszego organizmu. Często herbata zielona uważana jest za napój młodości, ponieważ wykazuje korzystny wpływ na naszą skórę. Zawiera ona również minerały i mikroelementy, witaminy z grupy, A, B,C, E, jak również witaminę K. Dodatkowo działa pobudzająco i uspokajająco.

Zalety picia herbaty zielonej

Do głównych zalet picia zielonej herbaty należą:

– szybsza przemiana materii,

– lepsze samopoczucie,

– więcej energii,

– usunięcie toksyn z organizmu,

– pomoc w odchudzaniu,

– zmniejsza możliwość wystąpienia nowotworów,

– zapobiega powstawaniu depresji, chorobie Alzhaimera,

– wpływa korzystnie na skórę,

– minimalizuje możliwość wystąpienia miażdżycy,

– korzystnie wpływa na leczenie choroby dziąseł i parodontozy,

– jest pomocna w leczeniu wirusa brodawczaka ludzkiego.

Uboczne skutki picia herbaty zielonej

Pamiętać należy, że pomimo wielu zalet wynikających z picia zielonej herbaty, przekroczenie dozwolenie dziennej dawki tej herbaty ma niekorzystny wpływ na nasz organizm. Nadmiar może doprowadzić do: anemii, bólów głowy, brzucha, a co za tym idzie problemów z żołądkiem i biegunki. Może także wystąpić nerwowość,  przyśpieszone tętno, nadpobudliwość oraz zawroty głowy. Dlatego też osoby zielonej herbaty nie powinny pić kobiety w ciąży, dzieci do lat 10 oraz osoby które chorują na serce, jaskrę i nadciśnienie tętnicze.

Parzenie herbaty zielonej

Parzenie herbaty zielonej ma kilka zasad, których należy się trzymać aby zatrzymać jak najwięcej dobroczynnych składników w naparze. Po pierwsze nie należy herbaty zielonej zalewać wrzątkiem, a woda powinna mieć nie więcej niż 80 stopni C. Im dłużej zaparzamy zieloną herbatę tym większe zyskuje działanie uspokajające. Pamiętajmy, również o tym, że herbatę zieloną możemy zaparzać kilka razy, ponieważ jest ona dość silnym naparem. I najważniejsze pamiętajmy o umiarze w jej piciu.

Zapraszamy do naszego sklepu TUTAJ kupisz liściastą zieloną herbatę

Najwyższej jakości zielona herbata z owocami

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top