Herbata Owocowa

Herbata owocowa jest stworzona z myślą o osobach, które lubią czuć różne smaki i zapachy podczas rytuału picia herbaty. Mieszanka owocowa to mieszanka suszu z różnymi aromatami i suszonymi owocami, których kawałki możemy znaleźć w herbacie sypkiej oraz torebkach. Najczęściej w herbacie owocowej występuje hibiskus, ale możemy też znaleźć dodatek ziół, suszone płatki kwiatów oraz owoce.

Zalety picia herbat owocowych

Zalety picia herbaty owocowej zależą przede wszystkim od mieszanki owocowej jaka wchodzi w skład herbaty. Do najczęściej stosowanych herbat owocowych należą:

– herbata z owocami borówek – picie tego typu herbaty działa korzystnie na skórę, przeciwdziała jej starzeniu się wzmacnia wzrok.

– owoce goji –  dzięki temu, że zawierają dużo ilość przeciwutleniaczy, redukują poziom stresu oraz zmęczenia organizmu, działają w sposób pobudzający.

– hibiskus – tego typu herbata zawiera wiele witamin, wspomaga procesy regeneracyjne wątroby, pomaga w przemianie materii, poprawia pamięć, obniża ciśnienie.

– żurawina, często używana jest przy chorobach układu moczowego, dzięki swoim właściwościom zapobiega powstawaniu infekcji, dodatkowo posiada funkcję ochronną zębów i dziąseł, jest pomocna w leczeniu kamieni nerkowych,

– malina i wiśnie, herbata z tymi owocami wybierana jest w trakcie przeziębienia, ponieważ wykazuje działanie rozgrzewające, a dodatkowo zawiera niezbędne witaminy i minerały, dzięki którym potrafi szybko podnieść odporność organizmu,

– aronia zawarta w herbacie wykazuje działanie przeciwzapalne, pomaga w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz miażdżycy,

– dzika róża, herbata tego typu zawiera duże ilości witamin: C, A i K, dzięki czemu poprawia wzrok, wspomaga walkę z przeziębieniem i osłabieniem organizmu oraz pomaga w walce z hemoroidami oraz biegunką.

Zaparzanie herbaty owocowej

Każda herbata, również i herbata owocowa ma swój rytuał zaparzania, który w tym przypadku zależy od składu herbaty. Pamiętać należy, że herbaty owocowej nie należy zaparzać dłużej niż 9 minut, ponieważ później traci swoje dobroczynne właściwości. Należy zalewać ją przegotowaną wodą jednak, nie wrzątkiem, optymalną temperaturą jest 95 stopni C. Herbaty owocowe parzymy tylko raz, w proporcji 2 łyżeczki na jedną szklankę wody. Najlepszymi herbatami owocowymi są herbaty sypane, nie te w torebkach, ze względu na swój aromat i dużo bardziej wyrazisty smak.