Kawa ziarnista czy mielona? Różnice, wady i zalety

Najwyższej jakości kawy z całego świata świeżo prażone przez doświadczonego roastera

Miłośnicy aromatycznego napoju, dodającego energię każdego poranka, dzielą się zazwyczaj na dwa obozy – zwolenników produktu w ziarnach oraz osoby preferujące jego zmieloną formę. Jakie są między nimi różnice oraz który z nich jest najlepszy? Przekonasz się o tym zapoznając się z poniższym artykułem, poświęconym wadom i zaletom produktów sprzedawanych w sklepie Cafe Ina. Rozwiejemy w nim raz na zawsze wątpliwości krążące wokół napojów, jakimi są kawa ziarnista i mielona!

Podstawowe różnice między kawą ziarnistą a mieloną z punktu widzenia profesjonalnego sklepu z kawą Cafe Ina!

Jedna z nich występuje w surowej, koniecznej do obróbki formie ziaren, druga jest już zmielona, a tym samym łatwiejsza w codziennym parzeniu. Różnice między kawą ziarnistą a mieloną są oczywiste i zdaje sobie z nich sprawę nie tylko każdy specjalista, ale również osoba, która nie wyobraża sobie życia bez tego napoju. Podstawowa różnica między nimi polega więc na sposobie podania produktu – pierwszy występuje w całości i należy go rozdrobnić przed zaparzeniem, natomiast drugi jest gotowy do użycia. Obydwa rozwiązania, mimo dzielących je różnic, mają swoje wady i zalety, o których dowiesz się w dalszej części artykułu!

Kawa ziarnista czy mielona – która z nich jest lepsza i dlaczego?

Wady i zalety tych produktów z Cafe Ina trudno jest obiektywnie określić, ponieważ zależą one od indywidualnych preferencji. Poniżej przedstawiamy jednak główne wady i zalety kawy ziarnistej i mielonej, które pozwolą Ci zdecydować jakie z tych rozwiązań jest najlepsze!

1. Spieszysz się do pracy i chcesz szybko wypić aromatyczny napój? Gotowy do użycia proszek, w przeciwieństwie do całych drobin, umożliwi Ci sprawne zaparzenie porannej filiżanki!
2. Chcesz poczuć więcej aromatu i doświadczyć prawdziwej głębi smaku? Samodzielne rozdrabnianie owoców kawowca pomoże Ci je uzyskać!
3. Lepsza jakość i wyższa cena? Najlepszy napój uzyskasz z nierozdrobnionych owoców, ale musisz przygotować się na większy wydatek.
4. Poszukujesz tańszej alternatywy? W Cafe Ina zakupisz najlepsze kawy świata w wygodnej dla siebie formie – również tej uprzednio sproszkowanej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top