Herbata Biała i Czerwona

Wśród wielu odmian herbat, jednymi z najczęściej wybieranych są herbata biała i herbata czerwona. Znane z wielu prozdrowotnych właściwości oraz wyjątkowego aromatu, są wskazane szczególnie dla osób dbających o szczupłą sylwetkę oraz pragnących oczyścić swój organizm z nagromadzonych w nim toksyn. Odpowiednio zaparzone oraz spożywane regularnie posiadają również moc obniżenia cholesterolu, wzmacniają układ odpornościowy, a nawet są ważnym elementem profilaktyki przeciwnowotworowej. Każda z nim posiada też odmienne, unikalne właściwości oraz charakteryzuje się niezwykłym smakiem.

Cesarzowa wśród herbat

Biała herbata uważana jest za produkt luksusowy. Dzieje się tak dlatego, że do wyprodukowania zaledwie 250 g białej herbaty potrzeba aż 80 tys. jej pąków. Jest to również najmniej przetworzony rodzaj herbaty, stąd też znane określenie cesarzowej wśród herbat. Napar, który uzyskuje się po zaparzeniu białej herbaty jest za to niezwykle delikatny w smaku, a bogactwo właściwości tej odmiany sprawia, że warto włączyć ją na stałe do swojego menu. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy oraz polifenoli odpowiada za ochronę komórek organizmu przed wolnymi rodnikami, a także wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Skutecznie oczyszcza organizm, a także działa delikatnie pobudzająco. Wybierając białą herbatę warto zdecydować się na dodatek suszonych owoców i kwiatów, które wzbogacą jej aromat.

Czerwona pomoże w odchudzaniu

Osoby dbające o szczupłą sylwetkę, z pewnością dobrze znają niezwykłą moc czerwonej herbaty. Swoją nazwę, napój ten zawdzięcza procesowi fermentacji, któremu poddawane są listki. Przeprowadza się ją tak długo, aż przyjmą delikatnie czerwone zabarwienie. Czerwona herbata posiada dość intensywny smak, dlatego często do mieszanki są dodawane suszone owoce cytrusowe i inne naturalne dodatki, które nieco tłumią jej aromat. Oczywiście również bez ich dodatku cieszy się uznaniem wielu osób, które preferują jej czysty smak. Dzięki częstemu spożywaniu czerwonej herbaty można liczyć na obniżenie złego cholesterolu oraz przyspieszenie metabolizmu. Jest też zalecana podczas infekcji i przeziębień – pomaga w eliminacji bakterii i wirusów.