Blog

Blog


5 drinków z wykorzystaniem kawy

admin
16 lipca 2019

Pewnie niejeden z Was robił sobie kiedyś drinki z napojami energetycznymi. Jaegermeister lub wódka z RedBullem? To już klasyczne połączenie! A próbowaliście kiedyś połączyć alkohol z kawą? Prawdopodobnie nie, a zdecydowanie warto, oczywiście z umiarem!

Czytaj więcej

Jak zacząć przygodę z kawą rzemieślniczą?

admin
27 czerwca 2019

Jak zacząć przygodę z kawą rzemieślniczą? Już od dawna masz ochotę na coś więcej, niż przepalona, smolista kawa z supermarketu? Gratulacje – pierwszy krok ku przygodzie z kawą już za Tobą!

Czytaj więcej

Kawy Świata – Etiopia Sidamo

admin
25 maja 2019

To niemal pewne, że właśnie region Sidamo i jego okolice są kolebką rośliny znanej dziś jako Coffea arabica. Rozprzestrzeniła się stamtąd na cały glob, stopniowo przenikając do niemal każdej znanej dziś kultury.

Czytaj więcej

Jak nauczyć się smakować kawę?

admin
30 kwietnia 2019

Początki przygody z kawą rzemieślniczą bywają frustrujące. Chyba każdy, kto był na początku tej drogi, nieraz wściekał się w duchu, że nie czuje tych wszystkich niuansów, o których z taką oczywistością mówią bardziej zaawansowani znajomi.

Czytaj więcej

3 proste kroki do wzorków na kawach jak z kawiarni

admin
3 kwietnia 2019

Kwiaty, gwiazdki i serca. To jedne z najczęściej spotykanych wzorów na latte macchiato. Domena kawiarni, coś niedostępnego w domach. Czy aby na pewno?

Czytaj więcej

3 ciekawostki na temat kawy, o których nie masz pojęcia

admin
4 marca 2019

Kawa to trunek znany na całym Świecie od setek, jeśli nie tysięcy lat. Spożywamy ją codziennie w wielu wariantach: jako napój z dodatkiem cukru, spienionego mleka, a także do koktajli z alkoholem, do przygotowania deserów (np. tiramisu) bądź jako dodatek do lodów.

Czytaj więcej

Kawy Świata – Mexico Maragogype aka “Słoniowa kawa”

admin
29 stycznia 2019

“Nowy rok – nowy ja”. Ile razy to słyszeliśmy? Ilu z Was ma wśród znajomych osoby, które obiecują sobie, że od nowego roku coś zmienią i… nic nie robią? Z nami jest inaczej. Postanowiliśmy, że w 2019 będziemy więcej pisać o kawach, które przyjeżdżają do palarni z różnych stron świata.

Czytaj więcej

Tarta kawowa z marcepanem

admin
10 grudnia 2018

Czy lubicie tarty? Najpopularniejszy wypiek serwowany w kuchni francuskiej ma i u nas swoją odsłonę. To delikatna a jednocześnie zaskakująca bogactwem smaków tarta kawowa z marcepanem. Skusicie się żeby ją przygotować?

Czytaj więcej

Praliny Tiramisu

admin
20 listopada 2018

Za oknami coraz szybciej robi się ciemno. Jesienno – zimowa pogoda też niestety nie rozpieszcza. Czas na odrobinę kulinarnego szaleństwa. Prostego i szybkiego w przygotowaniu ale zachwycającego podniebienie. Bez pieczenia. Czas na przygotowanie pralin tiramisu z naszą wspaniałą kawą.

Czytaj więcej

Kawowe ciasto marchewkowe

admin
16 października 2018

Czy wiedzieliście, że znane i lubiane ciasto marchewkowe niejedno ma oblicze? A gdyby tak do ciasta dodać  kawę, która wzbogaci smak i doda mu niepowtarzalnej nuty?  Sprawdźcie nowy przepis Marty i Tosi na kawowe ciasto marchewkowe.

Czytaj więcej

Priorytetem jest dla nas świeży aromat palonych ziaren.